Marmaris’te park yenileme çalışmaları devam ediyor
Yayınlanma:
![](https://cdn.muglagazetesi.com.tr/author/47_s.jpg)
Söğüt Mahallesi’nde yer alan Piri Reis Parkı’nda yenileme çalışması başlatıldı.
![Marmaris’te park yenileme çalışmaları devam ediyor 1](https://cdn.muglagazetesi.com.tr/gallery/2024/05/1/SÖĞÜT PARK _1_.jpeg)
Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü merkeze uzak mahallelerde yer alan parklarda da bakım, onarım ve yenileme çalışması yürütüyor.
![Marmaris’te park yenileme çalışmaları devam ediyor 2](https://cdn.muglagazetesi.com.tr/gallery/2024/05/1/SÖĞÜT PARK _3_.jpeg)
Bu kapsamda Bozburun Belediyesi döneminde İl Özel İdaresi tarafından Söğüt’e yapılan, daha sonra Marmaris Belediyesi yetkisine geçen Piri Reis Parkı’nda kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Daha önce su sıkıntısı nedeniyle yeterince peyzaj çalışması yapılamayan alanda öncelikle sulama sistemi yapılacak.
![Marmaris’te park yenileme çalışmaları devam ediyor 3](https://cdn.muglagazetesi.com.tr/gallery/2024/05/1/SÖĞÜT PARK _5_.jpeg)
Çalışmalar kapsamında parka açık hava spor aletleri ve banklar konumlandırılacak, mevcut oyun grupları da bakıma alınacak. Parkta oynayan çocukların güvenliği açısından park çevresinin çitlerle çevrilmesinin ardından çalışma 1 aylık süreç içinde tamamlanacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.