Milletvekili Otgöz'den 19 Mayıs mesajı

Milletvekili Otgöz'den 19 Mayıs mesajı
Milletvekili Otgöz, “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz:

“Kadim Türk Milleti'nin küllerinden yeniden doğduğu, istiklal ve istikbali için kurtuluş ateşinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz; “19 Mayıs, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´a çıkarak, İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür. 19 Mayıs 1919 günü, Türk Milletinin kendi geleceğini kendisinin tayin ettiği gündür. 19 Mayıs, Türk´ün dirilişinin, esarete asla teslim olmayacağının tescillendiği gündür” dedi.

Milletvekili Otgöz, yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

"Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının sağlayacağına" inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a ayak basarak, milletimizi harekete geçirmiştir.

19 Mayıs 1919, milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır.

19 Mayıs´da başlatılan kurtuluş mücadelesi, şanlı tarihimizin en önemli sayfalarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´da yaktığı kurtuluş meşalesi, Türk Milletinin yeniden dirilişi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile taçlandırılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere güvenmiş ve 19 Mayıs’ı geleceğimizin teminatı olan gençlere emanet etmiştir.

Gençlerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün koyduğu hedef doğrultusunda ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyabilecek inanç ve kararlılığa sahiptir.

Gençlerimizin öncülüğünde; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği vizyona ulaşacağımıza inancımız tamdır.

100 yıl önce olduğu gibi, günümüzde de iç ve dış tehditlerle karşı karşıyayız. Ülkemize ve milletimize karşı düşmanca tutumlar devam etmektedir.

Fetö terör örgütü başta olmak üzere, tüm saldırılara karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dimdik durduk, yıkılmadık, yıkılmayacağız. Dost düşman herkes bilmeli ki; ay yıldızlı bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacak, minarelerimizden beş vakit ezan okunmaya devam edecektir.

Biz AK Parti olarak gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz.

Gençlerimize hak ettiği değeri veriyor ve en iyi şartlarda yetişmeleri için gayret sarf ediyoruz. 21 yıldır, gençlerimiz için çok sayıda yatırım yaptık, plan ve projelere imza attık.

Gençlerimizle birlikte Muğla’mıza yeni bir Muğla daha ekliyoruz.

Gençlerimizin daha iyi şartlara ulaşması için, her alanda yatırımlar yapıyor, gençlerimizi dinliyoruz. Gençlerimizle birlikte Muğla’mızı güzelleştiriyor, büyütüp geliştiriyoruz. Gençlerimizin daha sağlıklı ortamlarda yaşaması için, her bir ilçemize spor tesisleri, gençlik merkezleri, halı sahalar, basketbol sahaları, tenis kortları yapıyoruz.

Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını şükran, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

-Temel Irmak

Bu haber toplam 386 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.