MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ: “MİLLET İTTİFAKI ALEYHİNE ÇİRKİN BİR ALGI OLUŞTURULDU”

MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ: “MİLLET İTTİFAKI ALEYHİNE ÇİRKİN BİR ALGI OLUŞTURULDU”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Muğla milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin açıklamada bulundu. Özdağ, “Apo’ya sayın demeyi ve PKK bayrağı taşımayı suç olmaktan çıkaran da AKP. Bu açık gerçeklere rağmen yandaş medya vasıtasıyla Millet İttifakı aleyhine çirkin bir algı oluşturuldu. Ülkenin birlik ve bütünlüğünden ne biz taviz veririz ne de diğer paydaşlarımız” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Muğla milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı seçimimin ikinci turuna ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
Millet İttifakı aleyhine algı oluşturulduğunu kaydeden Özdağ, “9 gün sonra Cumhurbaşkanı seçimi için yeniden sandık başına gideceğiz. Erdoğan önde gibi görünmesine rağmen oy kullanmayan seçmenler ve Sinan Ogan faktörü dikkate alındığında seçimin alınması için hiçbir engel yok.
Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyasını terör üzerine bina etti. Vatandaşı altılı masa ile ilgili tereddüde düşürdü. Oysaki PKK ile masa kuran tek parti AKP’ydi. Üstelik Erdoğan’ın milliyetçileri aşağılayan birçok ifadesi var.
Milli bayramlara katılmıyor. Anıtkabir’e gidileceği zaman hasta oluyor. Bugün çıkarları gerektirdiği için MHP ile beraber. Yarın sıkışınca ortak değiştirebilir. Eski söylemlerine her an dönebilir” dedi.
Özdağ açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
“Kaldı ki, Çözüm Sürecinde yaşananlar hala hafızalarda, AKP’nin aymazlığı yüzünden Türkiye Hendek terörüne 859 şehit verdi. Ne yazık ki bunları kimse görmüyor yahut görmek istemiyor.
Altılı masada hiçbir zaman HDP olmadı, HDP “emek ve özgürlük ittifakı” adı ile seçime girdi, ama bunu vatandaşa anlatamadık. Kalan on gün içinde en çok odaklanılması gereken konu bu bence!
Erdoğan’ın aslında dini bir hedefi de yok. Mavi Marmara gemisinde olanları hatırlayın, önce sahip çıktı, sonra ben mi gönderdim diyerek o insanları ve acılı ailelerini yolda bıraktı.
Merve Kavakçı’yı başörtülü olduğu için itip kakan meclisten dışarı atan DSP’nin bugün ki genel başkanı AKP listesinden milletvekili yapıldı.
Sayın Cumhurbaşkanı için önemli olan biattır. Biat ediyorsanız isterseniz din ve milliyet karşıtı olun önemli değil.
Geçmişte FETÖ’ye, hatta Öcalan’a övgüler düzen birçok isim bugün AKP’de siyaset yapıyor.
Apo’ya sayın demeyi ve PKK bayrağı taşımayı suç olmaktan çıkaran da AKP. Bu açık gerçeklere rağmen yandaş medya vasıtasıyla Millet İttifakı aleyhine çirkin bir algı oluşturuldu. Ülkenin birlik ve bütünlüğünden ne biz taviz veririz ne de diğer paydaşlarımız.
Altılı masada PKK ile iş tutmuş tek bir kişi gösterilemez.
Cumhurbaşkanı seçiminin kaybedilmesi halinde bu düzen aynen devam edecek. Artık siyasetçi-vatandaş güvensizliği oluşacak. Çünkü gittiğimiz her yerde hükümetten yakınan yüzlerce binlerce insan gördük. Fukaralıktan, işsizlikten, enflasyondan yakınan, geçinemiyoruz diye çığlık atan o kadar çok insan vardı ki.
Bütün bu yakınmalar, ağlamalar gerçek değil miydi? Yani bu ülkede kimse halinden şikayetçi değil mi? Adalet sorunu yok mu? Mülakatlar yoluyla fakir fukara çocuklarının emekleri, alın terleri çalınmıyor mu? Yarın faturalarımızı ödeyemiyoruz denildiğinde kim nasıl inanacak?
Hep siyasetçiler şikayet ediliyor, ya vatandaş? Hem şikayet edip hem de elindeki fırsatı ülkeyi değiştirmek için kullanmayanların artık şikayete hakkı olabilir mi?
Dokuz gün sonra ekonomik kriz var diye çığlık atanlar da bir sınav verecek. Herkes halinden memnunsa yapacak bir şey yok. Vatandaş sorunlarına tercüman olanlara sahip çıkmazsa hiçbir şey değişmez.
Hiç kimse değişmezse bu ülke nasıl değişecek. Aynı yönetimin devam etmesi halinde bugünleri bile arayacağız. Onun için bu algı operasyonları kimseyi aldatmamalı. Daha dün dediğimiz bir tarihte Öcalan’ın mektubu AA tarafından okunmadı mı?
64 askerin katili Osman Öcalan AKP’ye destek için TV’ye çıkarılmadı mı? Kaldı ki PKK neyi savunuyorsa daha beterini HÜDAPAR da savunuyor mu? PKK’yı görüp HÜDAPAR’ı görmemek vatanseverlik değil körlüktür.
Unutmayın kaybedersek hep beraber kaybederiz. Onun için hem sandığa koşmalı hem sandığa sahip çıkmalıyız hem de tercihimizi değişimden yana kullanmalıyız. Başaracağız…”

(GÜZİDE KASIM)

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.