Milli Eğitim Bakanlığı'ndan devrim gibi karar! İlkokul ve ortaokulda büyük değişim!
Yayınlanma:
Türkiye'nin eğitim sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kararı ile önemli bir değişim yaşayacak. İlkokul ve ortaokul düzeyinde yıllardır devam eden "sınıf annesi" uygulaması, artık tarih oluyor. Bakanlık, bu uygulamanın eğitim standardını olumsuz etkilediğini ve pedagojik prensiplere uygun olmadığını belirterek, valiliklere ve okullara uygulamanın sona erdirilmesi konusunda talimatlar gönderdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Zarife Seçer imzalı resmi bir yazıda, sınıf annelerinin para toplama, ders materyali sağlama gibi faaliyetlerde bulunma ve derslere müdahale etme gibi durumlarının üzerinde duruldu. Aynı zamanda, öğrenci görüntülerinin kaydedilmesi gibi sorunların da gündeme geldiği belirtildi.
MEB'İN VİZYONU
MEB'in bu kararıyla, öğretmen dışındaki bireylerin eğitim süreçlerine müdahalesinin eğitim kalitesini düşürdüğüne dair bir görüşü benimsendiği anlaşılıyor. Kararın ardında, okulların bu konuda uyarılarak gerekli önlemleri alma sorumluluğu bulunuyor.
Bu haber toplam 163 defa okunmuştur
Gündem
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.