MİM-DER’DEN MISIR’A MEKTUP

MİM-DER’DEN MISIR’A MEKTUP
Muğla İmam Hatip Lisesi Gönüllüleri ve Mezunları Derneği (Mim-Der)üyeleri Mısır hükümetine, Mısır Cumhur Başkanlığı’na ve Mısır Adalet Bakanlığına...

Muğla İmam Hatip Lisesi Gönüllüleri ve Mezunları Derneği (Mim-Der)üyeleri Mısır hükümetine, Mısır Cumhur Başkanlığı’na ve Mısır Adalet Bakanlığına Muhammet Mursi ve arkadaşlarının idam kararlarının durdurulması için mektup gönderdi. Menteşe Merkez Postanesi önünde toplanan dernek üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı ve açıklamanın ardından hazırladık üç ayrı mektubu gönderdiler. 

Postane önün yapılan açıklamayı dernek üyeleri adına okuyan Şefika Nur Çövüt, “Türkiye Müslümanları için çok önemli bir ilim ve irfan ocağı olan İmam-Hatip okulları mezunları olarak Muhammet Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararları karşısından büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bu kararların hukuksuz olduğunu ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Çövüt açıklamaya şöyle devam etti, “İnsanlık tarihi göstermiştir ki, halkların iradesini hiçe sayarak zorbalığa başvuran idareciler, asla umdukları sonuca ulaşamamışlar ve hüsrana uğramışlardır. Bugün kazanmış gibi görünebilirsiniz ama Allah’ın da bir hesabı vardır. Ve bu hesabın sizi nerede ve nasıl yakalayacağını asla bilemezsiniz. Eğer Musa’nın kıssasından ibret almazsanız firavunun akıbetine uğramaktan nasıl kurtulacaksınız? Bugün şerde birleştiğiniz kirli ittifaklar içine girdiğiniz dostlarınız sizi Allah’ın gazabından koruyabilecekler mi?”

Dernek üyesi Şefika Nur Çövüt açıklama da son olarak, “Bizler verilecek kararda, Mısır’ın kaderiyle oynayan yabancı güçlerin değil, Mısır halkının öz iradesinin belirleyici olmasını bekliyoruz. Unutmayınız ki alacağınız kararla dünya kamuoyu tarafından ya zorba bir diktatör ya da halkının sesine kulak vererek adaletin tecellisi için sorumlu davranan basiret ve insaf sahibi bir idareci olarak tanınacak ve anılacaksınız” dedi.

Bu haber toplam 549 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.