"OHAL DURUMUNUN UZATILMASINA KESİNLİKLE KARŞIYIZ"

"OHAL DURUMUNUN UZATILMASINA KESİNLİKLE KARŞIYIZ"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Muğla ve ilçelerindeki ziyaretlerini sürdürüyor. Öney Muğla’nın Bodrum ilçesinde “Olağanüstü Hal süreci...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Muğla ve ilçelerindeki ziyaretlerini sürdürüyor. Öney Muğla’nın Bodrum ilçesinde “Olağanüstü Hal süreci biter, Türkiye normal demokrasi zemininde siyaset yapmaya devam eder. Milletin seçtiği temsilcilerle, yasama görevini yapar. TBMM'yi kimse daha fazla işlevsizleştiremez. Kanun Hükmünde Kararnamelerle anayasaya aykırı bir şekilde devleti yeniden inşa edemez" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Muğla ve ilçelerine düzenlediği program kapsamında akşam saatlerinde Bodrum'a geldi. CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'na beraberinde Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Nurettin Demir ve İl Başkanı Mürsel Alban ile birlikte gelen Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran'ı İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve partililer karşıladı.

Cankurtaran, "Öyle şeyler oluyor ki bugün. Ben artık akıl tutulması değil, akıl donması diyorum. AYM'nin 2 üyesi gözaltına alındı. FETÖ'den. 'FFETÖMATİK' oldu artık. İstediğin zaman akla, istediğin zaman karala, adını da FETÖMATİK koy. Bu bitecek, başka bir cemaat gelecek. Çünkü AKP kurulurken, yeknesak bütüncül tek bir başına kurulmuş bir parti değil. Genel Başkanımızın da dediği gibi 'Bir musibet bin nasihatten kıymetlidir', umarız ders alırlar. Umarız bundan sonraki aşamada yapılan hataları yapmazlar. AYM üyelerin gözaltına alınma nedeni ise, 'sosyal çevreden alınan izlenim'. Delil bu, hukukun bittiği noktadır. Sözün bittiği noktadır. Sosyal çevreden dinlemeyle yapılan soruşturmanın fişlemeden hiçbir farkı yoktur. Bunun önü alınamaz bir hukuksuzluğa gideceğini hepimiz biliyoruz, görüyoruz" dedi.

Cankurtaran, Olağanüstü hal durumunun uzatılmasına karşı olduklarını belirterek, "Olağanüstü Hal süreci biter, Türkiye normal demokrasi zemininde siyaset yapmaya devam eder. Milletin seçtiği temsilcilerle, yasama görevini yapar. TBMM'yi kimse daha fazla işlevsizleştiremez. Kanun Hükmünde Kararnamelerle anayasaya aykırı bir şekilde devleti yeniden inşa edemez" dedi.

Cankurtaran, turizmin çok kötü olduğunu belirterek, "Turizm teşviki adı altında getirilen teşviklerin tamamen altı boş. Zaten bu hükümet hangi teşvik paketini getirdi, hangi çözüm sürecini getirdiyse altı boş. Boş bir balon. Maalesef getirdikleri teşviklerde ne turizmi canlandırmak için ne turizmin yan sektörlerine de cevap verecek durumda değil. Rusya ile Putin ile ilişkileri geliştirmekle, tek başına turizmin hareketlenmesine sebep olmaz. Bu sadece kamuoyunda bir algı yaratmaya yeter" dedi.

Bu haber toplam 831 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.