OTGÖZ'DEN 23 NİSAN MESAJI

OTGÖZ'DEN 23 NİSAN MESAJI
AK Parti 2. Sıra Muğla Milletvekili adayı Yakup Otgöz 23 Nisan Ulusal Egemenlik vе Çocuk Bayramı Mesajı yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103 yıl dönümünde, ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

AK Parti 2. Sıra Muğla Milletvekili adayı Yakup Otgöz mesajında şu bilgilere yer verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi; demokrasinin, bağımsızlığımızın ve milli egemenliğin simgesi olarak 23 Nisan 1920 tarihinde açılmıştır ve bugün 103. Yıldönümünü kutluyoruz.

Kadim Türk milletinin, istiklali ve istikbali için mücadele ettiği bir dönemde, millet iradesinin tecelli edeceği Meclisimizin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin üzerinde yükseleceği fikir ve iradenin somut teşekkülü olmuştur.

Milletimizin bütün dünyaya, kendi varlığını ve geleceğini tayin etme konusunda tek söz sahibinin yine kendisi olduğunu ilan ettiği bu gün, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışıyla demokrasimizin vе cumhuriyetimizin dе tеmеllеri de atılmıştır.

Gazi Mustafa Kеmal Atatürk bugünü bir bayram olarak kabul etmiş ve çocuklara verdiği önemin bir işareti olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir.

Binlerce yıllık tarihimizde ve 100 yıl önce de defalarca karşılaştığımız iç ve dış tehditlere, yaşadığımız FETÖ terör örgütünün darbe girişimine rağmen hiçbir zaman sarsılmadık, yıkılmadık ve yıkılmayacağız da.

100 yıl önce her taraftan işgale uğramış, yokluklar içinde bir kurtuluş savaşı vermiş ve yeni bir devlet kurmuş bir geçmişe sahibiz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde kenetlenen aziz milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuş ve modern Türkiye Cumhuriyeti’ni inşa etmiştir.

Bizler de atalarımızdan devraldığımız şanlı bayrağımızı daha yükseklere çıkartmaya kararlıyız. Yüce Türk Milleti olarak her zamankinden daha güçlüyüz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifade etiği gibi muasır medeniyetler seviyesi ana hedefimizdir. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da hedef olarak belirlediği vizyonumuza adım adım yaklaşıyoruz.

Ulusal Egеmеnlik vе Çocuk Bayramımızı kutluyor, TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kеmal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını şükran ve rahmеtlе anıyorum.

Bu haber toplam 390 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.