Oturmak yok sahada olacağım

Oturmak yok sahada olacağım
Son valiler kararnamesi ile Muğla Valiliğine atanan Amir Çiçek Muğla'daki görevine başladı. Valilik önünde protokol tarafından karşılanan Vali Çiçek'e...

Son valiler kararnamesi ile Muğla Valiliğine atanan Amir Çiçek Muğla'daki görevine başladı. Valilik önünde protokol tarafından karşılanan Vali Çiçek'e yöresel kıyafetler ile iki çocuk çiçek vererek karşıladı. Vali Çiçek, karşılama töreninin ardından ilk toplantısını Valilik Özer Türk salonunda yaptı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, kamu kurum müdürleri ve basın mensupları katıldı. Vali Çiçek “ Hizmet sürem boyunca oturmak yok. Her daim sahada görevde olacağım” dedi.

Vali Amir Çiçek, bilgiyi saklayan değil, bilgiyi paylaşan bir yönetim şekli sergileyeceklerini belirterek, "Basın mensupları bilgi akışı konusunda müsterih olsun. Bilgiyi saklayan değil, paylaşan bir yönetim olacağız. Muğla 1480 km kıyı şeridi olan, Ege'nin ve bir kısmı da Akdeniz'in önemli illerinden birisi. Böyle bir ilde bugüne kadar hizmetin en iyisini yaptınız ve bundan sonra da birlikte bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Ben sizlerin yanında sadece bir rehber olacağım. Muğla'nın en ücra köşesinde, en kırsalında, şehir merkezinde ve sahilinde yaşayan bir vatandaşımıza bir hizmet yapabilirsek o zaman vicdanen rahat olacağız. İşletmecisinden, çalışanından, sivil toplum kuruluşlarında ve Belediyelerimize kadar hep birlikte çalışmaya kararlıyız" dedi.

Hizmet sürecinde oturmak yerine sahada olacağının altını çizen Vali Çiçek, "Önümüzdeki süreçte hoş geldin ziyaretlerini kabul ederken, hem arazide, hem de sahada olacağım. Çünkü Muğla güzel bir durumda ama daha güzeline layık bir il. Allah deniz, kum ve güneş vermiş. Bu nimetleri iyi değerlendirmemiz lazım. Orman vermiş, toprak vermiş, maden vermiş. Bunları en iyi şekilde değerlendirmek lazım. Bunları üretime katacağız. Ben bu konuda kararlıyım. Ama sizlerle birlikte. Demokrasiyi, hukuku Muğla'da en iyi şekilde yaşatacağız. Hukuk çerçevesinde kimsenin kimseye üstünlüğü olmayacak" dedi.

Görev süresince insanın ön planda oludğu bir yönetim şeklini benimsediğini belirten Cicek, "Çalışmalarımızı vatandaş odaklı sürdüreceğiz. Devlet insan için vardır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Düşüncesi, fikri, zikri, inancı ve ırkı ne olursa olsun önce insan diyeceğiz. Bizim yönetim anlayışımız bu. Başka bir anlayış içinde çalışmayacağız. Saygı odaklı, katılımcı, istişare ve bilgi paylaşımına önem veriyorum. Hedefimiz, Muğla'mız diyeceğiz, ben değil, biz diyeceğiz" dedi.

Muğla'nın turizmde çok iyi bir konumda olduğunu belirten Vali Çiçek, turizmi sürekli kılmak zorunda olduklarını belirterek, "Sadece yaz sezonu ile turizmi hapsetmeyeceğiz. Sadece deniz, kum ve güneş değil, kültür turizmini, alternatif turizmi ve doğa turizmine de önem vereceğiz. Milattan 3400 yıl önce yaşayan medeniyetler burada kurulmuş. Muhakkak onların bizlere bıraktığı emanetler vardır. Bunların bir kısmı ortaya çıkarılmıştır, ama çıkarılmayanları ortaya çıkararak turizmi tetikleyeceğiz. Üniversitemiz ile belediyelerimiz ile birlikte çalışmaya niyetlendik ve bugün göreve başladık. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.

Bu haber toplam 541 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.