Öztürk, ilçe belediyelerine sahip çıktı

Öztürk, ilçe belediyelerine sahip çıktı
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarını eleştirerek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin...

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarını eleştirerek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri arasında ayrımcılık yaptığını savundu.

Öztürk ,turistik ilçelerin ulaşımını sağlayan köy yollarının perişan halde olduğunu söyledi. Öztürk, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince Muğla’da yaşanan bayram yoğunluğunu anımsatarak, “Bayram tatili süresince vatandaşlara verilmesi gereken belediye hizmetleri konusunda Muğla Büyükşehir Belediyesi sınıfta kaldı. Yüzlerce insan su kesintileri yaşandığını bize iletti. Biz ayladır bunu söylüyorduk. Belediye hizmetlerinde aksamalar yaşandığını, her yere eşit hizmet gitmediğini ifade ediyorduk. Ramazan Bayramı tatilinde kamuoyu da bizim söylediklerimizin doğruluğunu bir kez daha gördü” dedi.

Öztürk, Muğla’ya hizmet için koşturduklarını anlatarak, “Muğla’da yaşayan 950 bin vatandaşımızın yararına olan her şeye destek oluruz. Milletin karşı olduğu şeylerde, vatandaşa sorulmadan hayata geçirilmeye çalışılan konularda da vatandaşımızın yanında durmaya devam edeceğiz. Bodrum Yarım Ada’sının su sorunu çözdüğümüz gibi Muğla merkezin ve bölgesinin su sorunu çözmek için Sandras Dağları’ndan suyu Muğla’ya getireceğiz. Mesela, Bodrum’da vatandaşlarımızın itirazlarına rağmen arkeolojik SİT alanında yaklaşık 7 bin ağaç kesilerek yapılmak istenen vahşi depolama tesisine karşı çıktık. Bizim duyarlılığımız çevreden kaynaklı. Binlerce çam fidanının kesilmemesini istediğimizden. Aynı duyarlılığı onlardan da bekliyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Milas’ta hayata geçireceği atık depolama tesisi için Çevre Bakanlığı’nda bekleyen ÇED Raporu konusunda destek olduk. Ölüdeniz’in Arıtma Tesisi için 10 Milyon TL’li desteğin Muğla Büyükşehir Belesiyesi’ne gitmesini sağladık. Büyükşehir’den de Ölüdeniz, Marmarsi ve Bodrum’un sahillerinin ihtiyacı olan arıtma tesislerinin acilen hayata geçirilmesini bekliyoruz. Bu tarafsız yaklaşımımızın göstergesi” diye ifade etti.

Çifte standart söz konusu

AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk, Muğla’da yaşayan vatandaşların yanı sıra yerel yönetimlerden gelen talepleri de siyasi parti ayrımı yapmaksızın değerlendirdiklerine işaret ederek, “Biz Muğla’mızın meselelerine sahip çıkmaya devam ediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyeleri arasında ayrımcılık yapmaya devam ediyor. Turistik ilçelerimiz ile ulaşımı sağlayan köy yolları perişan halde. Alt yapı sıkıntıları diz boyu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muğla’yı sadece bir merkezden ibaret zannediyor. Yaşanan bu ayrımcılığı doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin ve Muğla’nın gözde turizm merkezlerinde alt yapı ve hizmetlerde yaşanan aksaklıkların gerekçesi olarak ilçe belediye başkanlarımız Büyükşehir Belediyesi’ni gösteriyorlar. Özellikle, son dönemde ilçelerde yaşanan su kesintileri vatandaşımızı isyan noktasına getirdi. Vatandaşlar, tepkilerini sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladı. Su kesintisinden sadece 5 dakika önce gelen mesajlar yüzünden insanlar tepkili. Bazı ilçelerde bir foseptik çukurunun boşaltılması için vatandaşlar 15-20 gün beklemek zorunda kalıyorlar. 21 . Yüzyılda alt yapısı olmayan yerlerde foseptik çukurlarının varlığı bile Büyükşehir Belediyesi’nin başarısızlığını gösteriyor” diye konuştu.

İlçe belediyeleri isyanda

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, bugüne kadar Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde bulunan limanlar, otogarlar ve otoparkların kullanımı konusunda ilçe belediyelerini mağdur edici uygulamalar hayata geçirdiğini anlatarak, şunları söyledi:

“Son olarak Sayıştay’ın tavsiye niteliğindeki kararlarını bahane edilerek Muğla’nın gözbebeği ilçelerimizde yaşayan vatandaşlara hizmet götürmeye çalışan belediye başkanlarının tüm yolların reklam gelirlerine el konularak mağdur edilmek istendiği iddiaları söz konusu.

Bu iddiaların büyük bir bölümü ilçe belediye başkanlarına ait. İlçe Belediye Başkanları Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hukuk tanımaz ve haksız uygulamalarından bunalmışlar, rahatsız olmuş durumdalar. Biz 2 yıldır AK Partili 3 belediyemize yapılan haksızklıkları gündeme getiriyorduk. Yaşanan gelişmelerle bu çifte standart diğer belediye başkanlarının da basına yansıyan ifadeleriyle tescillenmiş oldu. Bu haksız hukuksuz uygulamaların AK Partili belediyelere yapılmasına alışmıştık. Görüyoruz ki; Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklanan bu mağduriyet tüm ilçe belediye başkanları için geçerliymiş”

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.