Saatcı “Destek, Hasan Özyer’in Partisine Değil, İsmine…”

Saatcı “Destek, Hasan Özyer’in Partisine Değil, İsmine…”
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya Fethiye Muhtarlar Derneği yeni yönetimi ziyaret gerçekleştirdi. Ak Parti Muğla Milletvekili adayı Hasan Özyer’in...

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya Fethiye Muhtarlar Derneği yeni yönetimi ziyaret gerçekleştirdi. Ak Parti Muğla Milletvekili adayı Hasan Özyer’in de o anda denk gelip, ziyarete katılmasıyla birlikte gündeme dair birçok konu görüşüldü. Muhtarlar yapılan hizmetlerden halkın memnun olduğunu kaydederken, Ak Parti Muğla Milletvekili Özyer ise, Büyükşehir yasasının revize edilmesi gerektiğini ifade etti.

Muhtarlar Derneği’nin gerçekleştirdiği ziyarete o sırada Başkan Saatcı’ya ziyaret eden Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer de katıldı. Tüm yönetim kurulunun gerçekleştirdiği ziyarette muhtarlar kendi bölgelerine yapılan hizmetleri anlatarak Başkan Saatcı’ya teşekkür ettiler.

Fethiye Belediyesi tarafından Karaçulha’ya 78 bin metrekarelik büyük bir alanda yapılan asfalt çalışmasından dolayı teşekkür eden Karaçulha Muhtarı  Mustafa Gizli,  Karaçulha’nın birçok yerinin 1980 yılında yapılmış yollarla idare edildiğinin altını çizerek, “Vatandaşlar, 1980 yılında dönemin belediye başkanı tarafından yapılmış yollar ile idare ediliyordu. Fethiye Belediyesi’nin 42 günlük bir çalışmasıyla vatandaşlarımız çok rahatladı. Mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi. Koru Köyü muhtarı Nurettin Göztepe ise, vatandaşların yol yapım çalışmalarından memnun olduğunu kaydederek, ekonomik sıkıntılara rağmen yapılan yolları sürpriz olarak nitelendirdiklerini ifade etti. Fethiye Muhtarlar Derneği binasının yapımında ve derneğin kuruluşunda vermiş olduğu desteklerden dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, bundan sonra da desteklerini beklediklerini söyledi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Saatcı ise, “Muhtarlar Derneği yıktırılmıştı sonra tekrar yapıp kendilerine vermiştik. Hayırlı uğurlu olsun. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Zaten muhtarlar bizim çalışma arkadaşlarımız. Her ne kadar Büyükşehir yasasıyla yetkilerimiz elimizden alınıp, hizmet hızımız ve kalitemiz yavaşlasa da elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bütün köylerimize yetişmeye çalışıyoruz. Bugün bize ziyarete gelen Hasan kardeşimde yanımda. Hoş bir rastlantı oldu. Türkiye bu şartlarda seçime gidiyor. Seçim mi önemli? Yoksa ülkenin birlik ve beraberliği mi? dediğimizde ben her zaman ikinci şıkkı tercih ederim ancak seçimlerle birlikte ülkemize baharın ve güzelliklerin gelmesini temenni ederim. Hasan kardeşimin Muğla’dan güçlü gitmesiyle birlikte kurulacak bir hükümette sorumluluk alacağına düşünüyoruz. Biz burada o Ankara’da birlikte hizmetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Hasan kardeşime desteği, herhangi bir siyasi partiye değil, Hasan kardeşimin ismine verilen bir destek olduğunu yenilemek istiyorum” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer de, “Muhtarlar Derneğimizle beraber güzel bir tesadüf oldu. Başkanımıza ziyarete geldik. Başkanımıza yapmış olduğu güzel hizmetlerden ve söylediği güzel ifadelerden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’de huzur ortamının bir an önce sağlanmasını, terör belasından bir an önce kurtulmak istiyoruz. Ankara’da bir facia gerçekleşti. İnşallah tekrarı gerçekleşmez. Orada vefat edenlere rahmet, kalanlara başsağlığı diliyorum. Hükümetimiz Güneydoğu’da kararlı bir şekilde terörün üstüne gidiyor. Bir an önce terörün sonlandırılması lazım. Güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Güzel olduğu kadar riskli bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye ne badirelerden geçti. Türkiye inşallah istikrar ve huzura kavuşur” dedi.

Ak Parti adayı Hasan Özyer, Büyükşehir yasasında değişiklik yapılması gerektiğini ifade ederek, “Büyükşehir yasası ile bütçeden alınan kaynakların daha da arttırılması açısından doğrudur.  Ama bu yasada revizyon gerekiyor. Seçimlerden sonra inşallah büyükşehir yasasıyla ilgili bazı değişiklikler yapılarak, topluma hizmet anlamında daha etkin hale getirilir diye düşünüyorum. Biz ne yapmamız gerekiyorsa destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.