Saatcı’dan; Büyükşehre Bir Eleştiri, Bir Teşekkür!

Saatcı’dan; Büyükşehre Bir Eleştiri, Bir Teşekkür!
Sinan Boyacı - Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı beraberinde Fen İşleri Müdürü Şahin Konuk ile mahallelerdeki yapılan çalışmaları yerinde incelemek...

Sinan Boyacı - Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı beraberinde Fen İşleri Müdürü Şahin Konuk ile mahallelerdeki yapılan çalışmaları yerinde incelemek için araziye indi. Arazi gezisi sırasında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni alt yapıdan dolayı eleştiren Başkan Saatcı, derelerin ıslahından dolayı ise teşekkür etti, “Yanlışı eleştiririz, yapılan güzel şeylere de teşekkür etmesini biliriz” dedi.

Büyükşehir yasası sonrası ekonomik krizi hızlı atlatan Fethiye Belediyesi, yıl boyunca 41 mahallede çalışmalarını hızlandırmış özellikle belde, köylerdeki yol sorunlarını büyük ölçüde çözmüştü. Fethiye Belediyesi, ilçe merkezinde de çalışmalarını daha da arttırarak Taşyaka Mahallesi’ne 60 bin m² alanda parke yaparak hizmete açtı.

Babataşı Ve Akarca’da 200 Bin M² Parke…

Taşyaka Mahallesi’ndeki çalışmalar son bulmasıyla birlikte Babataşı ve Akarca Mahallesi’ne giren Fethiye Belediyesi, iki mahallede yaklaşık 200 bin m² parke döşeyecek. Peyzajı ve yollarıyla iki mahallenin çehresi değişecek. Yol çalışmalarını yerinde incelemek için iki mahalleyi de gezen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, bölge sakinlerine sabırlarından dolayı teşekkür etti.

“Yolun Altı Başkasının, Üstü Başkasının Olursa, Olacağı Budur!”

Arazi gezisi sırasında yoldaki mazgalı göstererek Büyükşehir Belediyesi’ne adeta sitem eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Biz Büyükşehir yasası çıktığı günden itibaren sanki bu işten sadece biz muzdaripmişiz gibi tek bizim sesimiz çıkıyor. Hükümete yakın olan bir ulusal gazetede Büyükşehir yasasının çok net bir şekilde revizyona gideceği yazıyor. Özel idareler geri getirileceği, Valilerin bu konuda da yetkili kılınacağı ile ilgili çok net haberler var. Aklıselim demek ki, yavaş yavaş galip geliyor. Bu kadar sıkıntı neden çekildi? Burası şuan Babataşı Mahallesi, Karayollarına doğru çıkan yol. Biz üstümüze vazife olmamasına rağmen bu işlerin nasıl olacağını gördüğümüz için (Büyükşehir yasası) yasa değişmeden bu iki mahallemizin de alt yapısının ihalesini yapmıştık. Burada kolaycılık yapsaydık, atardık büyükşehre… ‘Ne de olsa Büyükşehir oluyoruz, onlar yapar’ deyip geçerdik. Alt yapının ihalesine çıkmıştık ve şimdi üst yapısını yapıyoruz. Şimdi burada (Babataşı) üst yapı yaptığımız için alt yapının elden geçmesi gerek. Bu ızgaraların yol kenarına alınması gerekiyor. Yolun altı başkasının üstü başkasının işin sonucu budur. 2015 yılının Nisan ayında arkadaşlarım Büyükşehre yazı yazıyorlar. Bize, ‘biz yapamıyoruz, siz yapın’ diye cevap geliyor. Saygıdeğer Fethiyeliler sanmasın ki, biz sorumluluktan kaçıyoruz. Son 15 yılımıza bakanlar bizim sorumluluktan kaçmadığımızı görürler” ifadelerini kullandı.

Derelerin Temizliği İçin Büyükşehir’e Teşekkür!

Babataşı’ndaki arazi gezisi sırasında derelerin ıslah edildiğini gören Başkan Saatcı, bu çalışmalardan dolayı da Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Saatcı, “Büyükşehirle ilgili ilişkilerde hep şikayet ediyoruz gibi değerlendiriliyor. Yer altı ve yer üstü toplama kanalları Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Bu derenin temizliğini büyükşehir yapmış. Allah razı olsun. Yanlışı eleştiririz, yapılan güzel şeylere de teşekkür etmesini biliriz” dedi.

Devlet Hastanesi Karşısına 30 Milyon TL’lik Rekreasyon Alanı!

Devlet Hastanesi karşısındaki rekreasyon alanının düzenlenmesine başlandı. Birçok üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından projeleri çizilen rekreasyon alanındaki çalışmaları da inceleyen Başkan Saatcı, projenin son bulmasıyla bu bölgenin çehresinin değişeceğini kaydetti. 30 milyon TL’lik bir yatırım yapacaklarını belirten Başkan Saatcı, projenin iki yıl içerisinde biteceğine söyledi. 3. Etap Sahil Bandının da ranta ve betona kurban edilmediğinin altını çizen Başkan Saatcı, “Koşu bandımız yani kırmızı halımızın 2 km uzunluğuna çıkardık. Burada yürüyen insanları görünce ben büyük keyif alıyorum. Böyle bir sahili olan belediyeler arasında sanırım hiç rant düşünmeden sadece halkı düşünen belediye sanırım sayılıdır. Biz bu konuda mütevazi de değiliz. Biz Saygıdeğer Fethiyelilerin evlerinin önüne kırmızı halı sersek haklarını ödeyemeyiz. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.