SELÇUK ÖZDAĞ: “BİR DAHA SEÇİLİRSE DEMOKRASİ RAFA KALKMIŞ OLACAK”

SELÇUK ÖZDAĞ: “BİR DAHA SEÇİLİRSE DEMOKRASİ RAFA KALKMIŞ OLACAK”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Muğla 4. Sıra Milletvekili adayı Selçuk Özdağ, Saadet Partisi Muğla İl Başkanlığı’nca düzenlenen iftar programına katıldı. Programda AK Parti’yi hedef alarak konuşma yapan Özdağ, “Eğer bir daha seçilirlerse Türkiye’de artık demokrasi rafa kalkmış olacak. Çok seslilik olmayacak. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller olmayacak. Türkiye her zaman bir kişiden büyük olacaktır” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Muğla 4. Sıra Milletvekili adayı Selçuk Özdağ, Saadet Partisi Muğla İl Başkanlığı’nca Yatağan’da düzenlenen iftar programına katıldı.

Özdağ, programda AK Parti’yi hedef alan konuşma yaparak 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28.dönem Milletvekili seçimlerinde Millet İttifakının önemine değindi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ DAYATTILAR”

Özdağ, açıklamasında şunları söyledi:

“Bir ittifak, işbirliği dönemindeyiz. Türkiye’de 21 yıllık iktidar var. Bu 21 yıllık iktidarın, son 5 senesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Göreceli de olsa veya eskilerin ifadesi ile izafi de olsa Türkiye’de daha önce bu şaşı, kör, polat, çolak olan engelli vatandaşlarımdan özür dilerim, o sistemde bile bir şeyler yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini dayattılar bize. ‘Daha fazla zengin olacağız, cari açığımız azalacak, ihracatımız ithalatımızın önüne geçecek ve Türkiye zengin olacak, paranız kıymetli ve pasaportunuz değerli olacak’ dediler. Oldu mu? Olmadı. O kör, şaşı, çolak olan parlamenter sistem bile bu sistemden iyiydi. Neden? O sistemde yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiş olduğu gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ dediği Meclis vardı. Yasama, yürütme, yargı vardı. Birbirlerini denetliyorlardı. Ama şimdi artık bir adamda mündemiç hale geldi. Mustafa Kemal’in ifadesi ile mündemiç kelimesini kullanıyorum.

“TÜRKİYE BİR KİŞİDENDE BİR PARTİDEN DE BÜYÜKTÜR”

“Altılı masa inşa ettik. Önce üçlü masa sonra altılı masa ardından da biz, Millet İttifakı olarak çıktık, Cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. Önce bize ‘Yapamazlar, başarmalarını mümkün değil, dağılırlar’ dediler. Eğer sizlere konuşmayı değil de susmayı emretseydiler, evet başaramazdık. İnsanoğlu konuştukça anlaşır, müzakere eder, tartışır ve sonuçta da anlaşır yoluna devam eder. Biz tartıştık, müzakereler yaptık ve birlikte bu ucube sistemi, bu kötü sistemi değiştirmek istiyoruz. Değerli Muğlalılar Türkiye, bir kişiden büyüktür. Türkiye, bir partiden de büyüktür. Türkiye her zaman bir kişiden büyük olacaktır.”

“BİR DAHA SEÇİLİRLERSE DEMOKRASİ RAFA KALKMIŞ OLACAK”

“Bizler altılı masa olarak beraberce Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu belirledik. Yola çıktık, meydanlardayız. Eğer bir daha seçim kazanırlarsa, ben orada 3 dönem Milletvekilliği yaptım, Genel Başkan Yardımcılığı yaptım. Sayın Ahmet Davutoğlu’na parti içi darbe yapılırken, ceketimi aldım çıktım. Bir Anadolu çocuğu, bir köylü çocuğuyum ben. Çıkmazdım kalırdım orada. Manisa’da kimse bana bir şey söyleyemezdi. Yine en çalışkan Vekil olurdum. Şimdi eğer bir daha seçilirlerse Türkiye’de artık demokrasi rafa kalkmış olacak. Çok seslilik olmayacak. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller olmayacak.”

“HİÇBİR TERÖRİST BİZİM YANIMIZDA DEĞİLDİR”

“İkinci olarak ‘Burada teröristler var’ diyorlar. Bu ülkede kim hangi teröriste destek verir? Kimse vermez. Demokrasilerde zor kullanma hakkı yalnızca devlete aittir. Devlette bu zor kullanmayı Anayasa ve hukuk çerçevesinde kullanır. Onun dışına çıkanlara hukuk gereğini yapar. Hiçbir terörist bizim yanımızda değildir. Türkiye’de Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermek isteyen her partiyle oturup konuşma, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin seçmenleriyle, MHP’nin, HDP’nin, Yeşil Sol Parti’nin seçmeleri ile oturup konuşmak ve onlara, hep beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyız. Bakın insan haklarını, hukukun üstünlüğünü sizlere yeniden sağlayacak bir altılı masa var. Bir Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu var. İnsan Kemal Kılıçdaroğlu. Onun yanında Genel Başkan var. Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu, Gültekin Uysal ve Meral Akşener gibi çok değerli insanlar var.”

“MİLLET İTTİFAKI’NI DENEYİN VE ONLARI İKTİDAR YAPIN”

Hayat pahalılığına değinen Özdağ, “Eğer sizler bugünkü hayat pahalılığından memnunsanız, çocuklarınızı rahat uyutabiliyorsanız, kiralarınızı rahat verebiliyorsanız, ev alabiliyorsanız, rahatlıkla tatil yapabiliyorsanız, bakın Muğla’dasınız Bodrum’a gidip tatil yapabiliyorsanız, Marmaris’e gidip 6 yıldızlı bir otelde tatil yapabiliyorsanız, paranız, pasaportunuz kıymetliyse verin onlara oylarınızı, bir kez daha seçilsinler ve siyasete nokta koyalım. Ama değilse paranız kıymetsizse, bunlar verdikleri sözleri yerine getirmedilerse ne olur yeniyi deneyin. Millet İttifakı’nı deneyin ve onları iktidar yapın” diye konuştu.

HABER:GÜZİDE KASIM

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum