TOKİ'nin Menteşe ve Seydikemer konut projesi için ÇED süreci başladı
BERİTAN YÜCEL
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Muğla’nın Menteşe ve Seydikemer ilçesinde yapılması planlanan Akçaova Mahallesi 500 adet Konut (+2KD) 1 adet Cami ve 1 adet 6 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ve Kemer Mahallesi 304 Adet Konut (+2kd) 8 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi projeleri için çevresel etki değerlendirme(ÇED) süreci başlatıldı.
-SEYDİKEMER KEMER KONUT PROJESİ
Seydikemer Kemer Mahallesi 304 Adet Konut (+2kd) 8 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi projesi; 498/1 Ada/Parsel sınırları içerisinde yapılması planlanıyor. ÇED alanı 41 bin 985,63 metrekare olarak belirlendi.
-MENTEŞE AKÇAOVA KONUT PROJESİ
Menteşe Akçaova Mahallesi 500 adet Konut (+2KD) 1 adet Cami ve 1 adet 6 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi proje; 464/14 Ada/Parsel sınırları içerisinde yapılması planlanıyor. ÇED alanı 47 bin 977,73 metrekare olarak belirlendi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.