TÜM YEREL-SEN MUĞLA ŞUBE BAŞKANI KILINÇ’TAN 1 MAYIS MESAJI

TÜM YEREL-SEN MUĞLA ŞUBE BAŞKANI KILINÇ’TAN 1 MAYIS MESAJI
1 Mayıs İşçi Bayramı dolaysınca mesaj yayımlayan Tüm Yerel-Sen Muğla Şubesi Başkanı Yücel Kılınç, “Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti İçin Yürümeye ant içmiş Belediye çalışanları olarak TÜM YEREL SEN olarak örgütlü mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

whatsapp-image-2023-05-01-at-17-14-32.jpeg

Tüm Yerel-Sen Muğla Şubesi Başkanı Yücel Kılınç, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolaysınca bir basın açıklaması yayımladı.

“İşçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs, bu yıl her zamankinden daha yakıcı bir gündemle gelmektedir” açıklamasında bulunan Başkan Kılınç şu ifadeleri kullandı:

“Bereketli topraklarıyla bilinen ülkemizde biz emekçiler tarafından sebze/meyvenin ancak taneyle, kırmızı etin ise aydan aya alınabilmesi, kira öder gibi ev sahibi olunan günlerden ev parası gibi kira ödenen günlere gelinmesi, yani her alanda derinleşen yoksulluk, bu 1 Mayıs’ın en can alıcı başlığıdır.

Hepimizin ağır biçimde hissettiği üzere; Türkiye’de yakın zamana kadar şahlandığı söylenen ekonomi, işçi sınıfını tepmiş; dizginlenemeyen enflasyon, market çalışanlarının etiket değiştirmeyi yetiştiremediği bir hızla artan fiyatlar, kira ve vergilerdeki korkunç artış, tüm işçi sınıfı gibi yerel yönetimlerde emek veren biz kamu emekçilerinin de belini bükmüştür.

Sırtımızdaki yüke, bu derinleşen yoksulluğun yanı sıra verilemeyen mesleki ve özlük haklarımızın da ağırlığı eklenmiştir.

Sadece kutlama değil, işçi sınıfı için sorunlarını duyurma günü de olan 1 Mayıs’ta, bizleri kuşatan bu yoksulluğu haykırmak için Tüm Yerel Sen olarak yurt genelinde, örgütlü olduğumuz her yerde alanlarda olacağız.

Özgür ve bağımsız grevli toplu sözleşme hakkımız için, Fazla mesai ücretlerinin gerçek enflasyona göre güncellenmesi ve aksatılmadan verilmesi için, Her gün biraz daha kırpılmaya çalışılan mesleki ve özlük haklarımız için, İnsanca çalışma koşulları ve insanlık onuruna yakışır ücretler için, “Kimsesizlerin kimsesi” olsun diye kurulan bu güzide Cumhuriyet’te emekçilerin kimsesiz ve çaresiz olmadığını göstermek için, Emeğin onuru, alın terinin kıymeti için, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda her yerdeyiz.

1 Mayıs’ta Yerel yönetimlerdeki tüm kamu emekçilerini kortejlerimizin coşkusunu paylaşmaya, sesimizi birleştirip gürleştirmeye, 1 Mayıs’ları sadece bayram eyleyeceğimiz yarınları birlikte örmeye davet edeceğiz.

Emek ve Emekçinin Yanında, Emeğin En Yüce Değer Olduğunu bilerek Atatürk İlke ve devrimlerine bağlı, tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti İçin Yürümeye ant içmiş Belediye çalışanları olarak TÜM YEREL SEN olarak örgütlü mücadelemize devam edeceğiz.”

whatsapp-image-2023-05-01-at-17-14-33.jpeg

HABER:GÜZİDE KASIM

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.