VALİ ÇİÇEK: “AMACIMIZ MUTLU BİREY, HUZURLU TOPLUM OLUŞTURMAK”

VALİ ÇİÇEK: “AMACIMIZ MUTLU BİREY, HUZURLU TOPLUM OLUŞTURMAK”
Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Muğla Sanayi ve Ticaret Odası’nda düzenlenen ‘Seyahat Belgesi Sahteciliği’ konulu seminerin...

Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Muğla Sanayi ve Ticaret Odası’nda düzenlenen ‘Seyahat Belgesi Sahteciliği’ konulu seminerin açılışına katıldı. Seminerin açılışında yaptığı konuşmada anayasa, kanun, tüzük, yönetmelik, genelgelerle tanımlanmış olan kamu görevinin hizmet odağında insan, insanlardan meydana gelen toplumun olduğunu belirten Vali Çiçek, insanların, toplumların huzur ve güvenliğini, temel hak ve özgürlüklerini en iyi şekilde yaşayabilmesini sağlama görevinin kolluk kuvvetlerine verildiğini söyledi. Vatanın bütünlüğü, milletin birliği, bayrağımızın dalgalanması, güçlü bir güvenlik sistemi kurulması konusunda emniyet teşkilatına görev verildiğini vurgulayan Vali Çiçek, hangi konuda olursa olsun verilen görev yapılırken hareketlere, eylemlere, idari tasarruf denilen belgeleri incelemeye iyi niyetle, insan odaklı, insan sevgisi ile çok dikkat edilmesini gerektiğini kaydetti.

Belgelerin incelemesinde görevlilerin konu ile ilgili bilgisinin iyi düzeyde olması gerektiğine işaret eden Vali Çiçek: “Bu açıdan bu seminerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kişileri mutlu ederken, kişilerden oluşan toplumu da mutlu etmemiz lazım. İlkemiz bu. Muğla emniyeti, jandarması ve sahil güvenliğinden beklediğim şey: Mutlu birey, huzurlu toplum oluşturmak” dedi.

Muğla’da önleyici tedbirlerin ve kolluk hizmetlerinin en iyi şekilde yapılmasıyla suç oranının düşeceğine inandığını ifade eden Vali Çiçek, suçun işlenmesini önlemenin önemli olduğuna dikkat çekti.

Bir toplumsal kurumu oluşturan bireylerin sahip olduğu nitelikler, o kurumun başarı ya da başarısızlığında belirleyici etmen durumunda olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ise yaptığı konuşmada: “Kuruluşlar sahip oldukları insan gücünün kalitesi oranında hizmet sunabilirler. Kurum ve kuruluşların görevlerini etkin bir biçimde gerçekleşebilmesi büyük ölçüde bünyesindeki insan gücünün nitelikli eğitilmesine ve sürekli geliştirilmesine bağlıdır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Aydın ve Muğla emniyetinden 500 kişinin katıldığı seminerde 1. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail Özkan tarafından katılımcılara eğitim verildi.

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.