VATAN PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN MUĞLA BAROSUNA ZİYARET

VATAN PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN MUĞLA BAROSUNA ZİYARET
Vatan Partisi milletvekili adayları Av. Emre Aykın, Av. Mehmet Şevket Öztürk, İlyas Yılmaz ve Mehmet Özer Muğla Barosu Başkanı Av. Levent Akgün'ü ziyaret etti.

Vatan Partisi Muğla milletvekili adayları saha ziyaretlerine devam ediyor.

Seçi çalışmaları kapsamında Muğla Barosu Başkanı Av. Levent Akgün'ü ziyaret eden vekil adaylarından Av. Mehmet Şevket Öztürk, “Ben de Muğla Barosu'nun bir mensubuyum, yönetim kurulumuzun çalışmalarını yakından izliyoruz, destekliyoruz. Barolar, partimizin de hedefi olan güçlü devletin yargı erkinin en önemli sacayağıdır. Adalet, toplumsal ekonomik ve siyasal düzenin güvencesidir. Bu güvence, ancak tam bağımsız bir ülkede savunma makamına hak ettiği değerin verilmesi ölçüsünde sağlanabilir. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile korunan adil yargılanma hakkının da tecellisi, savunmanın güçlendirilmesine ve hukukta silahların eşitliği ilkesine uyulmasına bağlıdır. Vatan partisinin kuracağı milli meclis; güçlü devlet, üreten millet ve tam bağımsız adalet prensibi ile Türkiye'yi Atatürk devriminin yeni yüzyılına taşıyacaktır” ifadelerine yer verdi.

Vatan Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Emre Aykın ise, "Vatan Partisi, gücün hukukuna değil, hukukun gücüne inanır. Bu inançla, emperyalizmin en büyük tarihsel yalanına karşı verdiği mücadelede AİHM kararı ile Ermeni soykırımı yalanını tarihsel ve hukuki ispatları ile bertaraf etmiştir. Aynı zamanda anayasa hukuku doktoru olan Genel Başkanımız Sayın Dr. Doğu Perinçek'in FETÖ kumpasında Silivri duvarlarını yıkan savunmaları, savunmanın gücü ve değerini ortaya koyan büyük başarılardır. Vatan Partisi, bağımsız ve bilimsel adalet anlayışı ve hukukun gücüne yaslanmış; bu yolda milli zaferler kazanmış, bu anlayışla da güçlü ve bağımsız Türkiye'yi var edecek kadroları yetiştirmiştir. Milletimiz artık çoğunlukçu demokrasi anlayışıyla, sadece kitle partilerine el veren ve gücün hukukunu oluşturarak toplumu ezen sistemi yerle bir edecek iradeye kavuşmuştur. Barolar, Atatürk Cumhuriyeti'nin yeni yüzyılında hukukun gücünün korunmasında en asil ve onurlu kalelerdir” dedi.

-GÜZİDE KASIM

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.