Velilerden Öğretmenlere destek

Velilerden Öğretmenlere destek
Muğla il genelinde 264 öğretmenin sürgün edilecek olmasına öğrenci velileri de protesto etti. Marmaris’te bulunan öğrenci veli derneği üyeleri yapılayan...

Muğla il genelinde 264 öğretmenin sürgün edilecek olmasına öğrenci velileri de protesto etti. Marmaris’te bulunan öğrenci veli derneği üyeleri yapılayan uygulamaya tepki gösterdi.

29 Aralık'taki bir günlük iş bırakma eylemine katıldıkları gerekçesiyle KESK'e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'na (Eğitim-Sen) üye 56'sı Marmaris'te olmak üzere Muğla genelinde 260 öğretmenin il dışına tayin edileceği iddiaları üzerine, bir açıklama yapıp bu durumu protesto etti.

Geçen 29 Aralıkta bir günlük iş bırakma eylemine katılan Muğla genelindeki Eğitim-Sen üyesi 260 öğretmenin il dışına sürgün edileceği iddiaları üzerine, öğretmenlere Veli-Der'den destek geldi. Veli-Der Marmaris Şubesi önünde toplanan yaklaşık 100 öğrenci velisi ve dernek üyesi, öğretmenlere verilen cezanın kendilerine ve öğrencilere de aynı bedelle kesildiğini belirtti.

Konuyla ilgili basın açıklaması okuyan Veli -Der Marmaris Şube Başkanı Özgür Çağlı, "Geçtiğimiz hafta öğrendiğimiz bu durum biz velileri oldukça endişelendirdi. Marmaris'te daha hali hazırdaki sorunları çözemezken, bir de öğrencilerimizin derslerinin boş geçmesine yol açacak olan eğitim yılı içindeki sürgün kararı hukuki, insani ve eğitim hizmeti açısından kabul edilemez" dedi.

Tam sınav döneminde bu durumun ortaya çıkmasını öğrencilere verilen büyük bir ceza olarak niteleyen Çağlı, "Umut ediyoruz ki bu sürgün edilme olayı sadece bir söylentiden ibarettir. Çocuklarımızın sınavlarının başladığı, sekizinci sınıfların TEOG sınavının olacağı düşünülürse, ortaya çıkacak vahim tablo üzücü olacaktır. Buradan yöneticilere seslenmek istiyoruz. Bu söylentiyi ortadan kaldırmanın yolu böyle bir il dışına sürgün hazırlığının olmadığının açıklanmasıdır. Sizlerden böyle bir açıklama bekliyoruz. Eğer böyle hukuk dışı olarak, öğretmenlerimizi cezalandırma yoluna gidilirse biliniz ki sadece öğretmenlerimizi değil biz velileri ve öğrenci çocuklarımızı cezalandırmış olacaksınız. Böyle bir durum olursa, çocuklarımızla birlikte öğretmenlerimizin yanında yer alacağımızı şimdiden bildiriyoruz" diye konuştu.

Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.