VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Vergi haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 2015 yılında beyan edilen ve 2014 yılı gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri...

Vergi haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 2015 yılında beyan edilen ve 2014 yılı gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri arasında en fazla vergi veren ilk 10 sırayı paylaşan mükellefler ödüllendirildi. Ödül töreninde Bodrum’da su sporları işletmeciliği yapan Alp Kırşan gelir vergisi dalında dördüncü sırada yer aldı. Kırşan ödül törenine katılmadı.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda düzenlenen törene Vali Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Garnizon Komutan Vekili Selahattin Özenli, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, kamu kurum müdürleri ve mükellefler katıldı.

Törende konuşan Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, “Ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden hızlı gelişmekte olması, kamu hizmetlerinin nitelik ve niceliğinin artmasına yol açmaktadır. Bu da bu harcamaları finanse etmek için verginin önemini daha da ön plana çıkarmaktadır. Verginin eşitlik ilkesi, ödeme gücü ilkesinden hareketle vergi adaletinin sağlanması gelişmiş ülkelerin temel hedefleridir” dedi.

Vali Amir Çiçek, vergi mükelleflerinin ödedikleri vergilerin yine kendilerine döndüğünü açıkladı. Veli Çiçek, “Eğitim, altyapı, içtiğimiz su, sağlık, kültür ve turizm gibi aklınıza gelen ve devletin yapması gereken yatırımların parası alınan vergilerden sağlanıyor. Kazanç eğer vergilendirilmiş bir kazanç ise kutsaldır. Kazancın kutsal ve bereketli olmasını isteriz. Kazandığımız paranın vergisini kaçırır ise o kazanç kutsal değildir, kimseye de yaramaz ve bereketi de kalmaz” dedi.

Muğla’da 2014 yılı vergilendirme döneminde Kurumlar vergisi dalında birinci Kılıç Deniz Ürünleri, ikinci Gümüşdoğa Su ürünleri, üçüncü Güllük liman İşletmesi, dördüncü Mikroman Madencilik, beşinci Noordzee Su ürünleri, altıncı Netsel Turizm Yatırımları, yedinci Marmaris Turizm Ticaret, sekinci Ege Grup İnşaat, dokuzuncu Belcekız Otelcilik ve onuncu sırayı da Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş. aldı.

Gelir Vergisi dalında ise Halil İbrahim Ünver, ikinci Merve Yerndelen Ellialtıoğlu, üçüncülüğü Münip Torun, dördüncülüğü Alp Kırşan, Beşinciliği Mehmet Karabulut, altıncılığı Safa Begüm Yerdelen, yedinciliği Zeynep Fatma Denizolgun Akpınar, sekizinciliği Efsun Yazıcı, dokuzuncu sırayı Serkan Yazıcı ve onuncu sırayı da Sinan Dayıoğlu aldı. Gelir ve Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk 10 sırayı alan vergi mükelleflerinin belgelerini Vali Amir Çiçek ve protokol üyeleri verdi.

Bu haber toplam 549 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.