YAŞANACAK TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE KURALIM

YAŞANACAK TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE KURALIM
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) tarafından açıklanan Eylül ayı açlık ve yoksulluk...

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) tarafından açıklanan Eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırına dair açıklama yaptı. 

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, “Yaşanacak bir Türkiye için Önce Türkiye diyerek kuracağımız CHP iktidarında sosyal destek ve yardımlar daha da genişletilecektir” dediği açıklamasını ‘’Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. Buna göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 361 lira 29 kuruş, yoksulluk sınırı ise 4 bin 434 lira 16 kuruş olarak açıklanmıştır. Türk-İş hesaplamasına göre, sağlıklı ve dengeli beslenebilmek için dört kişilik bir ailenin yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı son 1 ayda 17 TL artarken, aynı dönem itibariyle asgari ücret yalnızca 110 lira artmıştır. Yoksulluk ve açlığın sonlandırılması için tek çözüm 7 Haziran'da olduğu gibi 1 Kasım'da da sosyal adaleti tesis edecek politikaları savunan CHP’dir. Önce insan, önce birlik ve önce Türkiye diyerek kuracağımız CHP iktidarında uygulamaya koyacağımız Aile Sigortası ile hiçbir hanenin geliri 750 TL’nin altına düşmeyecektir. Gelin 1 Kasım'da oy verin, sosyal destek ve yardımların kapsamını daha da genişleterek Yaşanacak bir Türkiye'yi hep birlikte kuralım’’ dedi.

Bu haber toplam 433 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.