YENİ EĞİTİM YATIRIMLARI BODRUM'DA YÜKSELİYOR

YENİ EĞİTİM YATIRIMLARI BODRUM'DA YÜKSELİYOR
İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, il genelinde yürütülen eğitim yatırımlarını yerinde incelemeye devam ediyor. Eğitim yatırımları programı kapsamında her hafta Muğla'nın farklı ilçelerini ziyarette bulunan İl Müdürü Çay, bu hafta Bodrum ve Milas'ta eğitime kazandırılan okullar ile yapımı devam eden okul inşaatlarını yerinde inceledi.

Muğla Milli Eğitim İl Müdürü Emre Çay, Bodrum Turgutreis'te yapımı süren 16 derslikli Vedat Türkmen Ortaokulunda incelemelerde bulundu. Bodrum İlçe Müdürü Bülent Aldal ve şube müdürleri eşliğinde saha ziyaretinde bulunan İl Müdürü, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca sağlanan ödenekle, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı koordinesinde Turgutreis Mahallesi'nde yapımına başlanan 16 derslikli Vedat Türkmen Ortaokul inşaatının 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

İl Müdürü Emre Çay, ardından Bodrum ilçesinde güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları devam eden Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Baştan sona yenilenerek öğrenciler için çok daha modern ve güvenli eğitim ortamına dönüşecek olan Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlayacağı eylül ayında hizmetine girecek.

BODRUM MUMCULAR'DA 3 YENİ OKUL YAPILIYOR

Bodrum ilçesine yeni eğitim yatırımları devam ediyor. Mumcular Mahallesi'ne 24 derslikli yeni bir ilkokul ve 24 derslikli yeni bir ortaokul yapılırken okul öncesi eğitime 8 derslikli yeni anaokulu kazandırılıyor.

İl Müdürü Emre Çay, İlçe Müdürü Bülent Aldal eşliğinde, İl Yatırım Programı kapsamında geçtiğimiz haftalarda temeli atılarak yapımına başlanan ve betonarme çalışmaları devam eden 8 derslikli Mumcular Anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Çay, Milli Eğitim Bakanlığınca depreme dayanıksız olduğu için Yık-Yap kapsamına alınan Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunun yerine yapılacak olan "24 derslikli ilkokul ve 24 derslikli ortaokulun" temel atma hazırlıklarını yerinde inceledi.

MİLAS'A 24 DERSLİKLİ MODERN VE GÜVENLİ EĞİTİM YUVASI KAZANDIRILDI

İl genelinde devam eden yeni eğitim yatırımları kapsamında, Milas ilçesini ziyaret eden Emre Çay, İlçe Müdürü Akın Aydın eşliğinde, yeni Fatih İlkokulu binasında bir dizi incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarla yapımında sona gelinen 24 derslikli Fatih İlkokulunu ziyaret eden İl Müdürü Çay "Öğrencilerimize yakın zamanda kapılarını açacak olan yeni Fatih İlkokulumuz; kapalı ve açık spor alanları, konferans salonu, anasınıfları, yemekhanesi ve atölyeleri ile modern bir eğitim yuvası olarak inşa edildi. Milas ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun." dedi.

Eğitime yapılan her yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu vurgulayan İl Müdürü Emre Çay, "Bakanlığımız tarafından ilimiz eğitim kurumlarının yatırım, güçlendirme ve onarım işleri için ayrılan bütçe doğrultusunda Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı iş birliğinde, ilimizdeki eğitimin alt yapısını güçlendirmeye, öğrencilerimize nitelikli eğitim ortamları kazandırmaya devam ediyoruz. Cennet Muğla'mızın güzel çocuklarına yönelik güvenli ve modern eğitim yatırımlarımız, kesintiye uğramadan artarak devam edecek inşallah..." dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.