Yenilenen İçme Suyu Hattı Kızılyaka Vatandaşını Rahatlattı

Yenilenen İçme Suyu Hattı Kızılyaka Vatandaşını Rahatlattı
Mevcut içme suyu hattının karayolunun altında kalması nedeniyle yıllardır su sıkıntısı yaşayan Kızılyaka Mahallesi’ndeki 45 hanenin su sorunu,MUSKİ...

Mevcut içme suyu hattının karayolunun altında kalması nedeniyle yıllardır su sıkıntısı yaşayan Kızılyaka Mahallesi’ndeki 45 hanenin su sorunu,MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hattın karayolunun dışınataşınarak yenilenmesiyle sona erdi.

İl genelinde olduğu gibi Ula ilçesinde de yoğun içme suyu mesaisine devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Ula ilçesinin Kızılyaka Mahallesi’ndeyaklaşık 2 buçuk kilometre uzunluğunda içme suyu hat yenileme çalışması gerçekleştirdi.

Mahalledeki mevcut içme suyu hattının karayolunun altında kalması ve yıllardır arızalara müdahale edilememesi nedeniyle içme suyu hattının yenilenmesi için çalışma başlatan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, mevcut içme suyu hattını karayolunun dışına taşıyarak yeniledi.

MUSKİ ekipleri tarafından karayolunun dışına taşınarak yenilenen yaklaşık 2 buçuk kilometrelik hat sayesinde yıllardır basınç nedeniyle su sorunu yaşayan 45 hanenin su sıkıntısı sona erdi.

Muğla’nın 11 kadın muhtarın birisi olan Kızılyaka Mahallesi Muhtarı Selma Şensoy Çetin, MUSKİ’niniçme suyu hattı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çetin, “Zamanında karayolunun yol genişletme çalışması sırasına içme suyu hattı yolun altında kalmış. Hat hiçbir şekilde yol kenarına alınmamış. Bu nedenle içme suyu hattında patlaklar meydana geliyordu. Patlaklara müdahale edilememesi nedeniyle suyumuz sürekli boşa akıyordu. Köyün yarısı bu konuda mağdurdu. 2-3 senedir mağdur olan vatandaşlarımızın sıkıntısını MUSKİ Genel Müdürlüğü yaptığı yenileme çalışması ile giderdi. Bu konuyla yakından ilgilendikleri için Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’e, MUSKİ Genel Müdürümüz sayınBaki Ülgen’e, Daire Başkanlarımıza ve Müdürlerimize çok çok teşekkür ederiz” dedi.

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün herhangi bir arızada anında gelip müdahalede bulunduklarını belirten Muhtar Çetin, kendisinin ve mahalle halkının MUSKİ’nin çalışmalarından çok memnun olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 717 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.