Muğla Tabip Odası:  “391 sağlık çalışanını kaybettik”

Muğla Tabip Odası: “391 sağlık çalışanını kaybettik”

Muğla Tabip Odası, yaşanılan Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaşamını yitiren hekim ve sağlık çalışanlarını anmak için basın toplantısı düzenledi. Muğla Tabip Odası yaptığı basın açıklamasında, “140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken 391 sağlık çalışanını kaybettik. Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için Covid-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Beritan Yücel

Muğla Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla yaşamını yitiren hekim ve sağlık çalışanlarını anmak için basın toplantısı düzenledi.

Güzel günleri görebilme umuduyla var güçleriyle çalıştıkları pandemi sürecinin bir yılını geride bıraktıklarına değinen Muğla Tabip Odası, “Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık. Yönetilemeyen bir pandeminin gölgesinde söylenmeyenleri söyleyerek, saklananları açığa çıkararak, toplumun ihtiyaçlarını talep ederek yurttaşların sözü olmaya çalıştık. Tüm bunları yaparken nitelikli koruyucu ekipman sağlanmayan, uzun mesai saatlerinde, kötü çalışma ortamlarında, hukuksuzca izin ve istifa hakları yasaklanan meslektaşlarımızın sesi olmak için çaba gösterdik” ifadelerini kullandı.

“SESİMİZİ DUYMAK İSTEMEDİLER”

Muğla Tabip Odası, 140 binin üzerinde sağlık çalışanın hasta olduğunu ve 391 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini kaydetti. Muğla Tabip Odası, “Ne yazık ki kulaklarını tıkayıp, sesimizi duymak istemediler. Yönetemedikleri pandeminin suçunu vatandaşa, yükünü bizlere yüklediler. Ve 140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken 391 sağlık çalışanını kaybettik. Ancak ses olmaya devam ediyoruz. Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için Covid-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Muğla Tabip Odası son olarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Meslek hayatları boyunca gösterdikleri özverinin kat be katını pandemi döneminde gösteren pandemiyle mücadele eden tüm hekim ve sağlık çalışanları için bir simge haline gelen, Covid-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sonrası yaşamını yitiren değerli hocamız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettiğimiz 1 Nisan gününü TTB 72.Kongresi’nde aldığımız karar ile ‘Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü’ olarak belirlemiştik. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız, onları toprağa değil sonsuzluğa uğurladığımızı her 1 Nisan’da belirtmeyi sürdüreceğiz.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.