Demir: “4. Milletvekilini de Meclise Göndereceğiz”

Demir: “4. Milletvekilini de Meclise Göndereceğiz”
CHP Muğla Milletvekili ve 25. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum’da yürüttüğü seçim çalışymasında 1 Kasım’da Ak Parti’nin...

CHP Muğla Milletvekili ve 25. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum’da yürüttüğü seçim çalışymasında 1 Kasım’da Ak Parti’nin oy oranının daha da düşeceğini kaydederek, “Sizlerin destekleri sayesinde bu dönem dördüncü milletvekilini de meclise göndereceğiz” dedi.  

Muğla il genelinde seçim çalışmalarını sürdüren CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum CHP üyeleri ile birlikte Bodrum Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin Demir ve beraberindekileri makamında karşıladı. Sohbet havasında geçen ziyarette CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, bu sene ihalesi yapılan Bodrum Devlet Hastanesindeki çalışmalarla ilgili başhekim ile görüşerek, “Aldığımız bilgilere göre ihalesinin yapılıp ödeneğin de ayrılmasına rağmen neden geri çekilerek hastanenin yapımına başlanmadı?” diye sordu. Demir, “2016 yılında da bu konunun takipçisi olacağız.” diyerek başhekimden hastanenin durumu hakkında bilgi aldı. CHP’liler daha sonra hastaneyi gezerek görev yapan doktorları ve çalışan hastane personelini de tek tek ziyaret etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Bodrum Devlet Hastanesinin ardından ise sırasıyla Özel Bodrum Hastanesi, İnter Tıp Merkezi, Bodrum Romomed Tıp Merkezi ve Bodrum Acı Badem Hastanesine de ziyaretlerde bulundu. Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir, Bodrum’daki partililerle birlikte sağlık kurumlarına yapmış olduğu ziyaretlerinin ardından Yaka ve Ortakent mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Mahalle kahvelerinde bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet ederek hallerini hatırlarını soran Milletvekili Demir, çözümün 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde CHP’nin tek başına iktidara gelmesinde olduğunu belirtti. CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, geçmiş dönemde Cumhuriyet Halk Partisine verdikleri desteklerden dolayı mahalle halkına teşekkür ederek, “Türkiye hükümetsiz kalmasın diye 13 yıldır muhalefet yaptığımız AKP’yle bile tabanımızdan eleştiriler almamıza rağmen görüşmeler yaptık ama son dakikada sadece seçim hükümeti teklifiyle gelinince bu proje de yattı. Bu projenin yatmasının nedeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hükümetin kurulmasını istememesiydi. Çünkü amaç bir sonraki seçimde 18-20 milletvekili kazanır, tek başına iktidarı alırım düşüncesiydi. Sonuçta bizler yeniden bir seçim için alanlara çıktık. Şimdi bu durumda Türk halkının 18-20 milletvekili bırak vermeyi, daha fazla milletvekili kaybederek bu seçimden daha kötü bir şekilde çıkacağına inanıyorum” dedi.

ÖNCE İNSAN, ÖNCE BİRLİK, ÖNCE TÜRKİYE

CHP Muğla Milletvekili ve 25.Dönem Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nurettin Demir ise vatandaşlara CHP’nin ‘Önce Türkiye’ başlıklı seçim bildirgesini paylaştı. Çiftçiye, işçiye, esnafa, aileye, kadına, emekliye ve gençlere yönelik üreten bir Türkiye vaadiyle hazırlanan projelerden bahseden Milletvekili Demir; Genel Sağlık Sigortası Primlerinin silineceğini, evsiz yurttaşın kalmayacağını, üniversitesi harçlarının ve YÖK’ün kaldırılacağını, öğrenciye ücretsiz yurt imkanı sunulacağını, asgari ücretin net 1500 TL’ye çıkarılacağını, mazotun 1,80 kuruşa indirileceğini ve taşeron işçiliğin kaldırılacağı gibi pek çok konuda bilgi verdi. Demir, “Bu kadar sık bir seçim yaşanması ve milli iradenin gereğini yapmayanları sizler zaten televizyonda da görüyorsunuz. Türkiye’nin kaos, terör ve savaş ortamına getirilmiş olması hepimizi huzursuz ediyor, vicdanen yaralıyor. Ülkenin bu kadar sorunları varken seçmiş olduğunuz parlamentonun önemli partileri anlaşıp bir hükümet kuramadılar. Kimlerin hükümet kurmadığını, kurdurmadığını çok iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla Türkiye’nin sorunlarının bu kadar büyümesine yol açan bu partileri, özellikle Adalet ve Kalkınma Partisine bilerek ve isteyerek, kendi kaprisleri uğruna hükümet kurmasını engelledi. Devlet Bahçeli de özellikle ‘haşa olmaz’ deyip ayak diretince bizler de sizlere geldik. Desteklerinizi bekliyoruz. Sizlerin destekleri sayesinde bu dönem dördüncü milletvekilini de meclise göndereceğiz” dedi.

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.